Šifry hradu Zvíkova Šifry hradu Zvíkova

O hře

Nevysvětlitelné jevy se napříč historií odehrávají v jednom z nejnavštěvovanějších hradů České republiky. V idylické krajině Orlické přehrady, na soutoku Vltavy s Otavou, stojí hrad Zvíkov. Hrad tak není jen vyhledávanou turistickou atrakcí, ale také předmětem dohadů a zájmu záhadologů, historiků a dalších dobrodruhů. 

Badatelka Významného výzkumného ústavu Julie Štěpánová se zabývá záhadologií. V liberecké pobočce tohoto ústavu se věnuje paranormálním jevům. Již od dětství jezdí každé léto na Orlickou přehradu ke Zvíkovu k babičce. Nemůžeme se tedy divit, že ji velmi zaujala zmínka o nálezu podivného předmětu, kterou objevila v rubrice „Tajemství z půdy“ místního plátku Zvíkovské zprávy.

V posledních letech se stávalo, že byla hladina Orlíku níž než obvykle a pokles vody tak odhalil zbytky zatopených obcí a staveb. V zákrutě u Svaté Anny mezi kameny našel místní rybář vyřezávanou dubovou schránku a podle zmínky v novinách ji předal zvíkovskému kronikáři.

Julie znala zdejší hrad z dětství, prolézala zvíkovské keltské hradiště a zkoumala okolí hradu. Ostatně právě odtud pramení Juliin zájem o záhady. Slýchala tu o zvíkovském Raráškovi, o neobvyklých reakcích elektronických přístrojů v korunní síni, s kamarádem tu luštili tajuplné zednické značky na Hlízové věži, během studií Julie četla o přemyslovských korunovačních klenotech ukrytých v dlouhých chodbách. Je možné, že tento nález konečně všechny zvíkovské záhady vyřeší?

Julie okamžitě zavolala zvíkovskému kronikáři s tím, že by ráda byla u otevírání schránky…

Otevřete i vy herní krabičku a užijte si pořádnou šifrovací hru na doma. Tedy společné luštění záludných úkolů, u kterých rozhodně platí, že víc hlav víc vymyslí.

Celou hrou vás provede propracovaný online herní systém.

Pozor! Hra je vytvořena jako jednorázová (předpokládáme, že budete během hry psát do herních materiálů). Pokud ji budete chtít hrát opakovaně či ji poslat dále někomu jinému, udělejte si před hrou kopii materiálů a po hře můžete využít možnost dokoupit od DINO či Cryptomania nový registrační kód. Ten vám umožní zaregistrovat nový tým a hrát znovu.

Hra obsahuje:

  • Přístupové údaje do online herního systému,
  • 6 herních žetonů,
  • 6 obálek se zadáním úkolů,
  • 1 pravidla.